Zwierzyniecki - Dąbski

Dąbski KS Kraków   LKS Rudnik

2015-02-07, 20:30

Czas spotkania: 50 min.

Pierwszych 25. minut zmagań sportowych zaowocowało 4 golami, z pośród których aż 3 zdobyli zawodnicy Dąbskiego. Wynik zawodów otworzył Marek Kowalczyk w dość niecodziennych okolicznościach. Najpierw potężne uderzenie w Jego wykonaniu z około 20. metrów wybronił bramkarz Rudnika, po czym techniczny – wydawałoby się, całkowicie niegroźny - strzał Marka z podobnej odległości znalazł drogę do siatki bramki. Rudniczanie starali się wyrównać stan rywalizacji, jednak defensywa Dąbskiego skutecznie ustrzegała się przed utratą gola, a w odpowiedzi krakowianie dołożyli drugie trafienie. Podanie Mirosława Sempera z wysokości linii bocznej boiska w kierunku pola karnego na bramkę zamienił Marcin Pitala. Przed przerwą, trzeci raz piłka zatrzepotała w siatce Rudnika po uderzeniu Kapitana Dąbskiego – Mirosława Sempera, który mijając bramkarza ze spokojem skierował ją do pustej bramki. Rudnik w tej części gry wykorzystując błąd obrońców rywala i zdobył tylko jednego gola.
Po zmianie stron krakowianie wyraźnie spuścili z tonu i optyczną przewagę na boisku zyskali ich przeciwnicy, jednak znakomicie dysponowany tego dnia Marcin Wadowski konsekwentnie udaremniał ich próby zdobycia kolejnych bramek. Sukcesywne ataki w końcu jednak przyniosły efekt i Rudnik dopisał do swojego dorobku w tym pojedynku drugie trafienie. Na odpowiedź Dąbskiego nie musieliśmy jednak czekać długo, kilka chwil bowiem później na listę strzelców wpisał się Marek Gilarski podwyższając wynik na 4:2. Z każdą kolejną minutą Rudnik coraz śmielej szturmował bramkę krakowian, jednak albo jego zawodnicy razili nieskutecznością pudłując albo na ich drodze stawał wspomniany wyżej Marcin Wadowski. Dąbski mógł jeszcze pokusić się o kolejne zdobycze bramkowe, aczkolwiek w kontratakach brakowało dynamiki i dokładności. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 4:3 na rzecz Dąbskiego.

herb Dąbski KS Kraków Informacje o kadrze Dąbski KS Kraków

1. Marcin Wadowski