herb DĄBSKI KS KRAKÓW
AP KMITA II ZABIERZÓW   DĄBSKI KS KRAKÓW

2014-10-19, 16:00

Czas spotkania: 90 min.

Początek zawodów nie zwiastował tak smutnego zakończenia, gdyż to Goście mieli jako pierwsi dogodną do objęcia prowadzenia sytuację. Jak się później okazało – jedyną tak wyborną. Do podanej przez Mirosława Sempera piłki w pole karne AP Zabierzów dobiegł Tomasz Raś, ale niestety w sytuacji sam na sam z bramkarzem trafił w golkipera miejscowych. Wraz z upływającym czasem gry Gospodarze zaczęli coraz śmielej atakować, głównie lewą stroną boiska, choć ich ofensywy rozbijała skutecznie obrona Dąbskiego. Dopiero w 40. minucie po dośrodkowaniu z lewego narożnika pola karnego o kilka centymetrów przeliczył się środkowy obrońca Gości i napastnik AP Zabierzów z kilku metrów skierował piłkę do siatki bramki Łukasza Żurka. Rezultatem 1:0 zakończyła się pierwsza połowa rywalizacji.
Od początku drugiej odsłony tego widowiska z animuszem do ataku ruszyli zawodnicy Dąbskiego, jednak albo nie potrafili znaleźć sposobu na przebicie szczelnej linii defensywnej Gospodarzy albo niemiłosiernie pudłowali strzałami z dystansu. Stałe fragmenty gry także nie przynosiły sytuacji, które można było zamienić na wyrównującego gola. Zespół AP Zabierzów nastawił się na grę z kontrataku, która ostatecznie zaowocowała drugim trafieniem. Dość nietypowy strzał z wysokości linii końcowej boiska, niemal zerowego konta, znalazł drogę do bramki Łukasza Żurka i na 15. minut przed końcem zmagań Gospodarze prowadzili już 2:0.
Dąbianie nie zdobyli niestety nawet honorowego trafienia, które z całą pewnością należało się grupie sympatyków Dąbskiego, dość licznie przybyłym na spotkanie do Zabierzowa i głośno dopingującym swój zespół przez całe 90 minut!