2014.05.08 Dąbski Kraków [trening]

Komplet zwycięstw Oldbojów – kolejne wyzwania wkrótce!

• autor: Palon., 2015-03-17 00:24

Zwycięstwo z Dąbskim było dla Gdovii jedyną szansą do zachowania matematycznych szans na awans do I ligi halowej Oldbojów. Jednak napędzona serią zwycięstw drużyna Dąbskiego wywalczyła komplet punktów w tej rundzie rozgrywek pokonując Gdovian 6:3.

Jak można było się spodziewać o zwycięstwo w tym meczu nie było łatwo dla żadnego z rywali. Emocje udzielały się zarówno jednej, jak i drugiej formacji i sędziowie zmuszeni byli wykorzystać możliwości odesłania na karne, czasowe wykluczenia zawodników. Obronną ręką jednak z tej batalii wyszli Dąbianie zakańczając rozgrywki z kompletem zwycięstw. Po jednej bramce dla naszych Oldbojów w tym starciu zdobyli Tomasz Szostak, Łukasz Dzik oraz Mirosław Semper, a ‘katem’ Gdovii okazał się Michał Pitala który zanotował trzy trafienia do siatki.

Pełna mobilizacja, determinacja i konsekwencja na każdym z meczów zaowocowały osiągnięciem założonego celu. Do tego świetna atmosfera oraz olbrzymia ambicja – niejednokrotnie przejawiająca się okrzykami na partnerów i gotującą się wręcz w żyłach krwią :)

Trzeba przyznać, że w grze Dąbskiego widać jeszcze nerwowość i brak pełnej płynności, nie mniej jednak nie można odmówić zawodnikom wielu składnych, przemyślanych i efektywnych zagrań, które z dużą przyjemnością się oglądało. W I lidze halowej czeka ich bez wątpienia nie lada wyzwanie! Mamy nadzieję, że do tego czasu zespół rozwinie inicjatywę utrzymania drużyny oldbojów Dąbskiego i pokusi się o podjęcie gry w rundzie wiosennej na dużym boisku(?)

W każdym razie będziemy, w miarę możliwości, starali się relacjonować tutaj ich poczynania :]

Pozdrawiam,
Palon.

Na sam koniec, kilka słów na temat rozgrywek II Halowej Ligi Oldbojów ze strony Organizatora tych rozgrywek:

Rozegrana została ostatnia kolejka Małopolskiej Halowej II Ligi Oldbojów i już wiemy, że awans do grona najlepszych wywalczyły drużyny KS Dąbski i KS Grębałowianka.

Bezkonkurencyjnym zespołem w II lidze okazał się Dąbski, który wygrał wszystkie mecze. Przed ostatnią kolejką szanse na drugie miejsce - i tym samym wywalczenia awansu - miały trzy drużyny: Gdovia, Grębałowianka i Wróblowianka.

Gdovia, by awansować, musiała wygrać z Dąbskim i liczyć na remis w meczu Wróblowianka - Grębałowianka. Zespół z Gdowa swój mecz przegrał i o awansie decydował bezpośredni mecz Wróblowianki z Grębałowianką. Grębałowianka pewnie wygrała i tym samym wywalczyła awans do I ligi.

Przypomnijmy, że z I ligi spały: KS Tyniec i Wiślanie Jaśkowice.

Nad sprawami organizacyjnymi ligi czuwał Przemysław Stawarz, a za sprawy sędziowskie odpowiadał Paweł Sikora.

(źródło: http://ppnk.mzpnkrakow.pl/info/170-Oldboje+Dąbskiego+i%20Grębałowianki+awansowali+do+I%20ligi%21)