statystyki szczegółowe

Aktualności

Wadowski i 3 x 3

• autor: Palon., 2015-02-08 17:01

Nie jest kwestią sporną, iż wczorajsze (07.02) zwycięstwo oldbojów Dąbskiego nad zespołem LKS Rudnik jest w przeważającej części zasługą Marcina Wadowskiego. Bramkarz Dąbian zanotował znakomity występ, kilkukrotnie ratując swój zespół od utraty bramek.

(więcej po rozwinięciu news’a)

Pierwszych 25. minut zmagań sportowych zaowocowało 4 golami, z pośród których aż 3 zdobyli zawodnicy Dąbskiego. Wynik zawodów otworzył Marek Kowalczyk w dość niecodziennych okolicznościach. Najpierw potężne uderzenie w Jego wykonaniu z około 20. metrów wybronił bramkarz Rudnika, po czym techniczny – wydawałoby się, całkowicie niegroźny - strzał Marka z podobnej odległości znalazł drogę do siatki bramki. Rudniczanie starali się wyrównać stan rywalizacji, jednak defensywa Dąbskiego skutecznie ustrzegała się przed utratą gola, a w odpowiedzi krakowianie dołożyli drugie trafienie. Podanie Mirosława Sempera z wysokości linii bocznej boiska w kierunku pola karnego na bramkę zamienił Marcin Pitala. Przed przerwą, trzeci raz piłka zatrzepotała w siatce Rudnika po uderzeniu Kapitana Dąbskiego – Mirosława Sempera, który mijając bramkarza ze spokojem skierował ją do pustej bramki. Rudnik w tej części gry wykorzystując błąd obrońców rywala i zdobył tylko jednego gola.
Po zmianie stron krakowianie wyraźnie spuścili z tonu i optyczną przewagę na boisku zyskali ich przeciwnicy, jednak znakomicie dysponowany tego dnia Marcin Wadowski konsekwentnie udaremniał ich próby zdobycia kolejnych bramek. Sukcesywne ataki w końcu jednak przyniosły efekt i Rudnik dopisał do swojego dorobku w tym pojedynku drugie trafienie. Na odpowiedź Dąbskiego nie musieliśmy jednak czekać długo, kilka chwil bowiem później na listę strzelców wpisał się Marek Gilarski podwyższając wynik na 4:2. Z każdą kolejną minutą Rudnik coraz śmielej szturmował bramkę krakowian, jednak albo jego zawodnicy razili nieskutecznością pudłując albo na ich drodze stawał wspomniany wyżej Marcin Wadowski. Dąbski mógł jeszcze pokusić się o kolejne zdobycze bramkowe, aczkolwiek w kontratakach brakowało dynamiki i dokładności. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 4:3 na rzecz Dąbskiego.

Po tym zwycięstwie oldboje Dąbskiego dopisali do tabeli ligowej trzecie spotkanie z kompletem punktów. Już za tydzień (14.02 o godz. 18:00) ich rywalem będzie zespół Wróblowianki, który również poszczycić się może samymi zwycięstwami. Miejmy nadzieję, iż nasi oldboje pojawią się w pełnym składzie z pełną mobilizacją.