Aktualności

Przerwany mecz Dąbskiego z Nadwiślanem

• autor: Palon., 2014-09-15 10:02

10 września (środa) odbyło się spotkanie pomiędzy Dąbskim KS Kraków, a Nadwiślanem Kraków na obiekcie przy ul. Dąbskiej. Która wzmianka na temat tego pojedynku pojawiła się wieczorem na stronach Sportowego Tempa, poniżej cytat:

Mecz Dąbskiego Kraków z Nadwiślanem Kraków został przerwany przez sędziego Andrzeja Wilka z Krakowa w 71 minucie przy stanie 1-1 ze względu na naruszenie nietykalności arbitra (zawodnik Dąbskiego Robert Ziółkowski po otrzymaniu czerwonej kartki kopnął piłkę w kierunku asystena nr 1, a następnie oblał go wodą z butelki). W czasie schodzenia do szatni gracze drużyny gospodarzy obrażali wulgarnie całą trójkę sędziowską - napisał w sprawozdaniu rozjemca.

(więcej na ten temat po rozwinięciu news’a)

Atmosfera na stadionie Dąbskiego była napięta już przed pierwszym gwizdkiem arbitra, ponieważ zawody rozpoczęły się z ponad 20 minutowym opóźnieniem za sprawą nie stawienia się zespołu Gości na murawie o wyznaczonej porze. Po kilku minutach gry zgromadzeni na trybunach sympatycy obu zespołów zobaczyli powód opieszałości Nadwiślanu w przystąpieniu do rywalizacji – otóż, w 10. minucie gry na boisko dotarł spóźniony bramkarz przyjezdnych, a zawodnik stojący między słupkami bramki Gości ustępując mu miejsca dołączył do swoich kolegów w polu. Obraz gry w pierwszej połowie był pełen nerwowości i wątpliwości co do słuszności decyzji podejmowanych przez sędziów. Po jednym z komentarzy arbiter podyktował rzut wolny pośredni dla Gości wykonywany z narożnika 16-tki, który na gola zamienili zawodnicy Nadwiślanu i na przerwę schodzili oni z jednobramkowym prowadzeniem.

Po wznowieniu gry Dąbski z minuty na minutę stawał się zespołem przeważającym na boisku stwarzając sobie kolejne dogodne do zdobycia gola sytuacje. Pierwszą na bramkę dla Gospodarzy zamienił Dariusz Bicz. Wykorzystując długie podanie od Łukasza Małkowskiego umieścił piłkę w długim rogu bramki Nadwiślanu obok bezradnego bramkarza przyjezdnych. To trafienie wyraźnie tchnęło wiatr w żagle Dąbskiego, który zdecydowanie ruszył po zwycięstwo w tym pojedynku. Niestety wydarzenia z 71. minuty zniweczyły cały trud…

Z informacji oficjalnych ze strony naszego Klubu - decyzją Trenera Krzysztofa Szewczyka, Robert Ziółkowski został dyscyplinarnie usunięty z zespołu Dąbskiego Klubu Sportowego Kraków.

Dalsze działania zostaną podjęte po posiedzeniu Wydziału Dyscypliny MZPN w sprawie zajść z 10 września.
Nie mniej jednak, Zarząd Dąbski KS Kraków oświadczył, iż stanowczo potępia wszelkie przejawy agresji oraz niesportowego zachowania i zapowiedział wyciąganie konsekwencji wobec zawodników którzy takich zachowań się dopuszczają, narażając tym samym na szwank dobre imię Klubu.

Wynik zawodów z Nadwiślanem zostanie niechybnie zweryfikowany przez Wydział Gier MZPN na 0:3 (walkower) na rzecz Gości.

Będziemy informować o rozwoju sytuacji.

25.09.2014:
1. Po posiedzeniu Wydziału Gier MZPN wynik spotkania został zweryfikowany z 1:1 (na boisku) na 0:3 (walkower) na korzyść Nadwiślan Kraków.

2. Decyzją Komisji Dyscypliny PPN Kraków z dnia 22.09.2014 Robert Ziółkowski za czerwoną kartkę z dnia 10.09.2014 na meczu Dąbski KS Kraków – Nadwiślan Kraków otrzymał karę 8 miesięcy dyskwalifikacji (na podstawie art. 61 § 2 Regulaminu Dyscyplinarnego PZPN)*

*) Od powyższego orzeczenia stronie/stronom przysługuje prawo do złożenia odwołania do  Związkowej Komisji Odwoławczej  MZPN za pośrednictwem KD PPN Kraków w terminie 14 dni od dnia opublikowania niniejszego orzeczenia, po wpłaceniu kaucji pieniężnej w wysokości określonej w Uchwale nr 24/Z/2013 z dnia 24 lipca 2013 roku zarządu Małopolskiego Związku Piłki Nożnej w Krakowie. Kaucję należy uiścić na rachunek bankowy Małopolskiego  Związku Piłki Nożnej.