2014.05.08 Dąbski Kraków [trening]

8 minut do pełni szczęścia

• autor: Palon., 2013-09-15 00:48

Remisem 2:2 zakończyła się potyczka Dąbskiego z Iskrą Radwanowice.

(Kilka słów o meczu w dalszej części news'a)

Prowadzenie w tym spotkaniu objęli Goście, kiedy to po dośrodkowaniu z rzutu rożnego mocno podkręcona piłka zmierzała w krótki róg bramki Dąbskiego ponad głową strzegącego słupka obrońcy. Pomimo ofiarnej interwencji Piotra Strycharza arbitrzy uznali, iż futbolówka przekroczyła linię bramkową i prowadzący pojedynek Sędzia Główny wskazał na wznowienie gry ze środka boiska. Radość radwanowiczan nie trwała zbyt długo, gdyż jeszcze przed przerwą Gospodarze doprowadzili do wyrównania. Mirosław Semper dośrodkowywał piłkę z rzutu rożnego na krótki słupek bramki Iskry. Bramkarz Gości zdołał dosięgnąć futbolówkę z intencją wybicia jej przed siebie, jednak instynktem wykazał się Rafał Cebula, który stanął dokładnie przed interweniującym goalkeeper’em rywala i odbijając piłkę biodrem umieścił ją tuż przy słupku bramki, wyrównując tym samym stan rywalizacji. W pierwszej części meczu dobrą okazję do zdobycia gola miał jeszcze Tomasz Raś, jednak zawahał się przed próbą przelobowania bramkarza Iskry.

Po wznowieniu gry znakomitą szansę do wyprowadzenia swojego zespołu na prowadzenia miał Adrian Kucybała, który wykorzystując prostopadłe podanie z prawej strony placu gry minął bramkarza i posłał piłkę w stronę pustej bramki z 10. metra boiska. Uderzenie to jednak było na tyle mało stanowcze, że na drodze piłki stanął powracający obrońca Gości. Dąbski nie ustawał w poszukiwaniu swojej szansy na zwycięstwo. Kiedy w 82. minucie gry, podczas akcji ofensywnej Gospodarzy, Rafał Cebula dośrodkował piłkę z prawego narożnika boiska wprost na głowę Tomasza Rasia radość była wielka. Napastnik Dąbskiego silnym pewnym strzałem z bliskiej odległości pokonał bramkarza Iskry.

Goście nie dali jednak za wygraną i wzmożyli szturm na bramkę Dąbskiego. Jak niestety się okazało, ze stałych fragmentów gry (z których Iskra stwarzała zdecydowanie największe zagrożenie) padło wyrównujące trafienie. Mocno dośrodkowaną z rzutu rożnego piłkę bardzo precyzyjnie głową uderzył w długi róg bramki Dąbskiego zamykający akcję zawodnik przyjezdnych.

Pojedynek zakończył się podziałem punktów, który dla zawodników Iskry oznacza zakończenie zwycięskiej (w trzech ostatnich spotkaniach) passy, dla Dąbskiego natomiast wyrównanie osiągniętych efektów zmagań w tej rundzie (dwa zwycięstwa, dwie porażki oraz dwa remisy).

Obiektywnie patrząc, remis z Iskrą wydaje się być sprawiedliwym wynikiem rywalizacji. Jak dało się słyszeć z trybun, wizualnie z gry Dąbski wydawał się zespołem lepszym, aczkolwiek ilość sytuacji dogodnych dla zdobycia gola była już jednak na korzyść Gości z Radwanowic. Do takiego stanu rzeczy przyczyniła się w dużej mierze bierna postawa zawodników Dąbskiego przy stałych fragmentach gry, owocująca zdobyciem dwóch goli przez Iskrę. Żal tak straconych bramek, ale pretensje możemy mieć wyłącznie do siebie - a w zasadzie to swojej defensywy.

Najbliższy pojedynek przed nami z Dragonem Szczyglice, który w tej rundzie nie może poszczycić się zadowalającymi wynikami, jednak bez wątpienia będzie chciał na swoim obiekcie powalczyć o punkty.

Smutno, bo najprawdopodobniej odnowiła się kontuzja kolana Tomaszowi Zawartce. Z nowin pocieszających - Janek oglądał dzisiaj nasze zmagania z Iskrą i wraca do gry, kontrolnie na treningu ma ocenić swoją zdrowotną dyspozycję.

Widzimy się na treningu we wtorek (przypominam zaczynamy o godz. 18:30), jak zaanonsował dzisiaj Trener Szewczyk - już przy oświetlonym boisku :)